Vlastnit pozemek může díky hypotéce každý

Koupit si stavební pozemek nebo třeba kus lesa, pole či louky, to je něco, co bylo v minulosti poměrně nedostupné, pokud jste neměli poctivě našetřeno. S přibývajícím zájmem o hypotéky však přišly banky i nebankovní společnosti se zajímavým nápadem, a to sjednat hypotéku, která bude určená na pořízení pozemku. Když však jde o pozemky, člověk by si mohl říct, že půjde pouze o pozemky stavební. To však není žádná nutnost, o čemž svědčí možnost zainvestovat i do nestavebních pozemků, což je již zmíněný les, pole, louka či jakýkoliv jiný pozemek, na kterým není možné začít stavět nějaký objekt.

Protože věřitelů neustále přibývá stejně tak jako potenciálních dlužníků, měl by si každý umět vybrat úvěr, který bude daným potřebám vyhovovat co nejvíce. Právě proto není nutné v současnosti vzít si hypotéku a již mít předem promyšlené, co chcete stavět a podobně. Nyní můžete nezávisle na začátku stavby využít úvěr na pozemek, kterým jednoduše zaplatíte to nejnutnější, čímž bude právě daný pozemek.

Jednoduché, ale stále ne bez rizik

Kdo se zaváže hypotéce, musí počítat s tím, že přeplatí mnoho peněz. V případě hypoték to bývá často kolem 5 % nákladů za daný rok, což v případě spočtení celkových nákladů nemusí být zrovna malá suma peněz. Na druhou stranu, hypotéka na pozemek je jedinečnou možností, jak mít jistotu pozemku i bez stavby domu. Některé pozemky byste navíc klasickou hypotékou zaplatit ani nemohli, a proto je skvělé, že hypotéka na pozemek je v současné době tak dostupným úvěrem.

Jak vybrat kvalitní hypotéku na pozemek?

  • Nezapomínejte na účel daného pozemku, který zjistíte na potřebných úřadech
  • Promyslete pečlivě své finanční možnosti a volte správnou výšku splátky i dobu splatnosti
  • Jednejte pouze s osvědčeným věřitelem, který je ochotný nastavit Vám ideální půjčku

Pokud se budete řídit výše zmíněnými radami, můžete očekávat maximální spokojenost, a to i za mnoho let splácení samotné hypotéky na pozemek.

Napsat komentář